iwis antriebssysteme - iwis Tahrik Sistemleri

Endüstriyel uygulamaların mühendisliği

Araştırma ve Geliştirme Bölümümüz sadece mevcut ürün yelpazemizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda müşterilerimizle ve onlar için yeni çözümler üzerinde de çalışmaktadır. Dahası, iwis bilinen zincir uygulamalarının ötesine bakarak yenilikçi zincir tahrik sistemlerinde kullanılmak üzere yeni alanlar arayışını aktif olarak sürdürmektedir. 

iwis demek, yaratıcılık ve yenilikçilik, aynı zamanda işbirliği ve ortaklık da demektir. Müşterilerimizle ve tedarikçilerimizle yakinen çalışarak geliştirir, test eder ve her yönüyle çözümler üretiriz. Çözülecek belirgin bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz – yeni uygulamalardaki zorlukların üstesinden gelmeyi seviyoruz!

Başlıca geliştirme alanlarımız

Teknik tarafımızdaki geliştirme alanlarımız çok geniş çeşitlilikteki noktalar üzerinde odaklanır ancak esas odak noktamız her zaman adım adım iyileştirmedir.

Başlıca geliştirme yaptığımız noktalar şunlardır:

 • Ürünlerimizin aşınma direncini ve yorgunluk dayanımını artırmak
 • Zincir baklası sürtünmesini daha iyi hale getirerek aşınmayı azaltmak ve verimliliği iyileştirmek
 • Oksitlenme direnci
 • Gürültü serviyelerini azaltmak
 • Yeni malzemeler, kaplamalar ve üretim teknolojilerini uygulamak
 • İyileştirilmiş tasarım ve alternatif malzemeler kullanarak ağırlığı azaltmak
 • Zincir tahrik sistemini bir bütün olarak düşünmek; zincir dişlilerini, kılavuz ve gerdirmeleri de dahil ederek tüm sistemi daha iyi duruma getirmek

Üretimde yenilikçilik

Çözümler sunmak bizim özelliğimiz ve kurumsal felsefemizin bir parçasıdır.

Fizibilite çalışmaları, bileşenleri tasarlamak ve deformasyon ile stres analizlerini gözlemleme alanlarında müşterilerimizle işbirliği yaparak müşterilerimizin münferit gereksinimleri için mevcut tasarımları adapte edebilir veya tamamen yepyeni zincir tahrikleri geliştirebiliriz.

Takiben zincir tasarımının fiziksel özellikleri, parçaların vibrasyon ve stres testlerine maruz bırakılması yöntemiyle sınanmaktadır. Prototipler bir dizi sert sınavlara tabii tutulur, dayanıklılık ve hizmet ömrü, gerçek yaşamdaki şartlarından bile çok daha büyük yüklere maruz bırakılan test tezgahlarında denenir.

Testler ve denemeler

Münih ana merkezimizdeki dünyanın en geniş sınama tesislerinde konveyör ve tahrik zincirlerini test etmekteyiz.

Köklü araştırmalarımıza ek olarak müşteri bazlı aşınma, dayanım ve oksitlenme testlerini de yürütmekteyiz ve bunları yaparken hem mevcut test tezgahlarımızı hem de özel uygulamalar için geliştirilmiş müşteriye özel test cihazları kullanmaktayız.

InduKet — Zincir tahrikleri için iwis’in hesaplama yazılımı

Bilgi teknojileri işlem zekası endüstrinin gündelik rutininde artık sıklıkla kullanılmaktadır: iwis geliştirdiği özel bilgisayar yazılımı ile sizlere uygulamanıza özel uygun zinciri seçmenize ya da tasarlamanıza yardımcı olmaktadır.

Program aşağıdaki endüstriyel tahrik zincirleri arasından uygun olanı tanımlamaktadır:

 • Paralel şaftlar arasındaki güç aktarımında
 • Statik ya da değişken yüklerin elleçlenmesinde
 • Nakil ya da konveyör zinciri olarak kullanılmakta olan

Programın ana unsuru bir zinciri çalıştırmak için gereken tahrik gücünün hesaplanmasıdır. Hesaplama, uygulama tipinin detaylı analizine istinaden aşağıdaki unsurlar baz alınarak yapılır:

 • Çıkış tork kuvveti
 • Nakil amaçlı kullanılan zincirlerin yükleri
 • Gerilme ve kılavuz rayları üzerindeki sürtünme
 • Rulman sürtünmesi

Zincirin hizmet ömrünü iyileştirmek açısından çalışma şartlarını değiştirebilirsiniz (yani, yağlama ve dinamikleri gibi) ya da farklı bir zincir tipini seçebilirsiniz.

INDUKET - ZİNCİR HESAPLAMA YAZILIMI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN...

Zincir tahriki hesaplaması

Bir tahrik sistemi ve konveyör zinciri uygulamalarını tasarlarken çok sayıda makaralı zincire özel kurallar ve koşullar gözetilmelidir. iwis Zincir El Kitabı’nı duydunuz mu? Bu çok faydalı referans çalışması zincir mühendisliğinin esaslarını belirler ve yol gösterir. Muhtelif bileşenler ve karakteristik özellikleri, hesaplama formulleri, tablolar ve diyagramlar, hesaplama örnekleri ve tipik uygulama açıklamaları bunlar arasında sayılabilir.

 

Belirgin bir sorunuz mu var? Lütfen hesaplama talebinizi deneyimli iwis Tasarım ve Geliştirme ekibine gönderiniz.

TALEP FORMUNA ULAŞMAK İÇİN...

Kendi zincir tahrikinizi tasarlama konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

İletişim

Bir ürün ya da hizmet hakkında bir sorunuz mu var ya da genel olarak hakkımızda daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz?
Aşağıdaki iletişim detaylarımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Geri Arayınız

Beni geri aramanızı rica ediyorum.