Kereste Endüstrisi için iwis Çözümleri

Kereste endüstrisi, tamamı aynı kökten gelen ortak hammaddeye sahip farklı alt bölümlere ayrılmıştır: ağaç. 

Bıçkıhane endüstrisi ise, ağaç kesim alanı ile ağacın işlenmesi arasındaki köprü vazifesi görerek, kesilmiş kerestenin takip eden süreçlerini temin eder.

Ağacın işlenmesinde kullanılan çoğu zincirler aşırı dinamik yüklere maruz kalırlar. ELITE zincirlerimiz özellikle darbelere dayanıklı olarak tasarlanmışlardır. Zincir dişlileri, yaprak dişliler ve aksesuarlar ürün yelpazemizin tamamlayıcısıdırlar.

Kerestenin kaba ve yuvarlanan işleme süreci

Ağaç gövdelerinin kesili plakalara küçültülmesi için tanınan zaman gittikçe daha da kısalmakta ve yüksek hızlı kereste işlemesi giderek artan önemli bir gereksinim olmaktadır.

Hız ve verimliliği sağlamak açısından endüstrinin talebi, bıçkıhane makineleri ve parçalarının aşırı zor gereksinimleri karşılamasıdır.

Ağaç doğal bir kaynaktır ve işleme makineleri için zor şartlar yaratmaktadır. Hiçbir iki ağaç gövdesi birbirinin aynı değildir ve iri kıymıklar ile ince testere tozu makine parçalarında negatif bir etki yaratır. Doğru yağlanamadığı için zincirler daha hızlı aşınmaya meyillidirler çünkü toz ve kir zincire yapışır, yağın en gerekli olduğu yerlere nüfuz etmesini engeller.

Geniş ürün çeşitliliği

Zincirler bıçkıhane endüstrisindeki birçok uygulamada kullanılmaktadırlar: tomruk sahasından kesme, ayırma, kurutma ve bunun için gerekli makinlere enerji üretimine kadar kullanılır. iwis, konveyör, elleçleme ve tahrik zincirleri uygulamalarınızda güvenilir ortağınızdır.

Çalışma ortamı toz, kir, kıymık ve diğer kirler ile dolu olduğundan iwis uygun yağlayıcılar kullanarak zincirin uzun hizmet ömrü boyunca aşınmasını azaltır ve böylece makinelerin sürekli çalışır durumda kalmasını temin eder.

Çarpıcı ELITE ürün yelpazesi

ISO 606 (DIN 8187 ve DIN 8188) standardlarına uygun imal edilmiş tahrik amaçlı makaralı zincirler ile birlikte ürün yelpazemizde kereste endüstrisi uygulamalarının geniş çeşitliliği için özenle seçilmiş zincirlerden de bulunmaktadır.

Kereste işlenmesinde kullanılan çoğu zincir aşırı dinamik yüklere maruz kalırlar, bu yüzden de özellikle darbeye dirençli olarak tasarlanmışlardır. Zincir dişlileri, yaprak dişliler ve aksesuarlar da ürün yelpazemizin tamamlayıcısıdırlar.

iwis Türkiye iletişim detayları:

Tel.: 0216 912 49 47

e-posta: salestr@iwis.com

 

Kereste işleme uygulamaları için zincirler:

Testere diş pullu tip makaralı zincirler – kesilen plakaların elleçlenmesi amaçlı

Testere diş pullu tip makaralı zincirler esas olarak kereste işlemede ve bıçkıhane endüstrisinde kullanılırlar. Testere dişli pullar özellikle kesilmiş kerestelerin taşınması için uygundur.

Testere diş pullu tip zincirler hakkında daha fazla bilgi için...

Elastomer kesitli makaralı zincirler

Sertleşştirilmiş elastomer kesitler bu makaralı zincirler için kullanılarak planyalanmış levhaların nazikçe ve çizilmeden naklini sağlar.

Elastomer kesitli zincirler hakkında daha fazla bilgi için...

DIN 8165 ve DIN 8167 standardlarına uygun burçlu konveyör zincirleri

Burçlu konveyör zincirleri özellikle görece düşük hızlarda, yüklerin uzun mesafelere nakli için uygundur. iwis olarak müşteriye özel konveyör zincirleri tedarik ederek müşterilerimizin özel gereksinimlerini yerine getirmekteyiz.

Burçlu konveyör zincirleri hakkında daha fazla bilgi için...

Zincir Tahrik Sistemlerinin Bakımı

Zincir Tahrik Sistemlerinin Bakımı

Doğru bakım, düşük aşınma ve uzun bir çalışma ömrü için temel bir gereksinimdir. 

Düzenli servis ve bakım üretim tesislerinde ve makinelerde durmayı önler. Makaralı zincirlerin, endüstriyel zincirlerin, dişlilerin ve diğer tahrik parçalarının bakımında iwis destek ve yardımına güvenebilirsiniz. Daha fazlası için...

İletişim

Bir ürün ya da hizmet hakkında bir sorunuz mu var ya da genel olarak hakkımızda daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz?
Aşağıdaki iletişim detaylarımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Geri Arayınız

Beni geri aramanızı rica ediyorum.