iwis'de Uyumluluk

Bir aile şirketi olan iwis güvenilir davranış ve dürüstlük konularına çok yüksek değerler vermektedir. Yüksek etik değerlerimiz iş arkadaşlarımızla, müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve diğer iş ortaklarımızla günlük bazda nasıl çalıştığımızı belirler.

İş Yürütme İlkelerimiz kurallara ve kanunlara uymanın çok ötesinde, dürüst iş davranışlarına kendi standardlarını koyar. Böylece gelecekteki başarılı ve sürdürülebilir iş aktivitelerinimizi güvence altına alırız.

iwis İş Yürütme İlkeleri

iwis için uyumluluk bir davranış meselesidir. Doğru olanı yapmak – yani yasalara ve düzenleyici hükümlere uygun olarak – düşünmeden yani kendiliğinden alınan bir karar olmayıp, aksine; güvenilir, açıkça tanımlanmış yapıları ve kılavuzları talep eder.

Aynı zamanda herkesin faydasına olacak kararları yürüten yapıları gerektirdiği kadar eşit önemde aynı hedefe yürüyen saygılı bir işbirliğini de gerektirir. Bu yapılar ve standardlar İş Yürütme İlkelerimizde belirtilmiştir ve iwis Grup’un tamamında geçerli olup şeffaflıkla paylaşılmıştır. Ek olarak, çalışanlarımızın uyumluluk maddeleri konusunda düzenli olarak eğitim almaları ve bunun sonucunda kalıcı bazda yüksek standardların yakalanması önemlidir.

 

 

 

 

 

Bir Uyumluluk Konusu Varsa Doğrudan Raporlayın

Birincil amacımız kusurlu hareketlerden kaçınmaktır. Gerçekten bir olay gerçekleşmişse bu uyumluluk ihlalini tolere etmeyiz ve geçerli kanunlar, dahili politikalar ve İş Yürütme İlkelerimiz çerçevesinde ısrarla ve şeffaflıkla bu kusurlu hareketi soruştururuz.

Kusurlu hareketi belirlemek ve çözüm bulmak açısından öncelikle uyumluluk ihlallerinin farkında olmamız gerekmektedir. Bu nedenledir ki, dünyanın her tarafındaki çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer iş ortaklarımıza bu potansiyel uyumluluk ihlallerini “bilgi uçurma sistemimiz” aracılığı ile rapor etme fırsatı tanıyoruz. Ancak, bilgi uçuracakların sistemde güvenli bir posta kutusu kurmalarını rica ediyoruz ki böylece bizimle iletişim kurabilsinler. Bu konuda dilerlerse tamamen isimsiz yani anonim bir şekilde iwis uyumluluk personeli ile iletişimde bulunabilirler.

 

 

 

Gizlilik Bildirimi

iwis Bilgi Uçurma Sistemi EQS Group AG şirketinin web tabanlı bir sistemidir. Veriler, anılan şirketin güvenlik sertifikalı hizmet sürücülerinde depolanmaktadır. Sadece iwis Uyumluluk personeli burada saklanılan bilgilere ulaşabilirler ve sadece kanunun verdiği izin noktasına kadar bu verilere gizlilikle işlem yapabilirler.

 

 

 

Şirket Profili

Şirket Profili

iwis Hakkınıda

iwis, otomotiv ve endüstriyel uygulamalar için yüksek hassasiyetli, üst kalitede tahrik zincir sistemleri alanında küresel ve aktif bir teknoloji lideridir. Daha fazlası için...

Kurumsal Kültür

Kurumsal Kültür

Biz ileriye doğru hareket edenlerdeniz

Şirketimizin misyonu; bizi harekete geçiren, bulunduğumuz yerde olmamızı sağlayan ve bizim için önemli olanları belirler: eylemlerimizde belirleyici unsurlar olan motivasyon, hedeflerimiz ve prensiplerimizdir. Daha fazlası için...

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Çalışanlarımız bizim en büyük varlığımızdır.

Karşılıklı saygı, güven temelli işbirliği ve açık diyalog - bu değerler sadece kurumsal kültürümüzü karakterize etmenin ötesinde aynı zamanda Kurumsal Prensiplerimizin içine sımsıkı yerleşmiştir. Diğer önemli faktörler arasında ise iş güvenliği, sağlık yönetimi, insan çeşitliliği ve iş-sosyal yaşam dengesi bulunmaktadır. Daha fazlası için...

Çevresel Yönetim

Çevresel Yönetim

Sorumluluğumuzun farkındayız

Avrupa’nın lider bir şirketi olarak iwis her zaman sürdürülebilirlik ilkelerine göre hareket etmektedir: çevresel koruma iwis’in kurumsal politikasının ayrılmaz bir parçasıdır. Daha fazlası için...

İletişim

Bir ürün ya da hizmet hakkında bir sorunuz mu var ya da genel olarak hakkımızda daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz?
Aşağıdaki iletişim detaylarımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Geri Arayınız

Beni geri aramanızı rica ediyorum.