Şekerleme Endüstrisi için Zincir Çözümleri

Gıda endüstrisinin en önemli dallarından birisi olan şekerleme endüstrisinde kullanılan zincirler ve zincir tahrik sistemlerinin aşırı derecedeki katı gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. Maksimum verimlilik ve kalıpların sorunsuz olarak naklini sağlamadaki kritik faktörler arasında; tutarlılık, güvenilir paralel çalışma, hassas konumlandırma ve en aza indirilmiş makine durma zamanları gelir. Temizleme, tekrar yağlama ve ilgili ürün güvenliği konuları da giderek artan öneme sahiptir.

Tedarik etmekte olduğumuz ürünlerin, süreçlerin, malzeme ve yağlayıcıların geniş çeşitliliği sayesinde iwis hassas zincirleri her uygulamada uzun hizmet ömrü, mümkün olan en yüksek boy hassasiyeti ve çift olarak çalışan zincirlerde dar toleranslar sunar.

Öne çıkan özellikler

  • Güvenilirlik ve oldukça uzun bir hizmet ömrü
  • Mümkün olan en yüksek boy hassasiyeti ve çift çalışma toleransları
  • En uygun malzeme ve yağlayıcı seçimi
  • Bakım gerektirmeyen MEGAlife zincirleri – bakım yağlamasının istenmediği ya da mümkün olmadığı uygulamalarda
  • iwis personeli tarafından yerinde bakım

iwis tahrik sistemleri buradaki rolünü geliştirici bir ortak ve bir teknoloji lideri olarak görürken, karşılaştığınız zorlukları yenmenizde size destek verir. Kendi bünyemizde geliştirdiğimiz ultra modern simülasyon ve tasarım araçları, geliştirme mühendislerimize daha ilk safhada doğru ürünü seçmelerinde yardımcı olur.

Zincirin esnemesi

Artan verimlilik ve daha yüksek çıktı hacimlerinin anlamı, üretim tesisindeki düzenli koruyucu bakımların daha uzun aralıklarla yapılması demektir ki, bu tür durumlarda zincir tahriklerinin ve nakil sistemlerinin dayanıklı ve tamamen güvenilir olması hayati önem taşımaktadır.

Özel bir ön-gerdirme süreci uygulayarak başlangıçta ve çalışma sırasında oluşan aşınmayı azaltıyor, bu sayede; hızlı, kolay ve hassas şekilde zincirin takılmasına imkân verirken, ideal malzeme uyumunun dengeli bileşimi, yüksek hassasiyette zincir üretimi ve bakım gerektirmeyen parçalar ile aşınma esnemesini en iyi hale getirmekteyiz.

Konumlandırma hassasiyeti

Şekerleme endüstrisindeki uygulamalar çoğunlukla bitmiş mamullerin ya da kalıpların naklini içerir ki, bu durum sırasıyla, sınırlı boy toleranslarına sahip makaralı zincirlerin kullanılarak paralel tahriklerin yüksek hassasiyette olmasını ve zincir kulaklarının ilgili noktalarda konumlandırma hassasiyetini gerektirir.

DIN ISO 606 standardına göre üretilmiş olan zincir demek, belirli bir ölçme ve boy kuvveti altındaki nominal boylarının +%0 ile + %0,15 toleranslar arasında üretilmiş olması demektir. Beş metrelik standard boyda bir zincirde bunun anlamı, 7,5 mm’ye kadar çıkabilen boy sapması demektir.

Özel üretim sürecimiz sayesinde JWIS hassas zincirlerimizin tolerans ölçüsünü daha da aşağıya çekebilmekteyiz – nominal boyun % 0,025’ine kadar – böylece münferit makaralı zincirlerde mümkün olabilecek maksimum hassasiyeti yakalamayı başarmış bulunmaktayız.

İki sıralı zincirden oluşan paralel tahriklide, toplam zincir boyu fark etmeksizin, 0,3mm toleranslı paralel çalışma başarıyla sağlanmış olup, bu sayede doğru konumlandırma da elde edilmiş olmaktadır.

iwis Türkiye iletişim detayları:

Tel.: 0216 912 49 47

e-posta: salestr@iwis.com

Şekerleme Endüstrisindeki Uygulamalar için Zincirler:

MEGAlife bakım gerektirmeyen zincirler

MEGAlife sözcüğü, bakım gerektirmeyen makaralı ve konveyör zincirleri ile eş anlamlıdır. Bakım gerektirmeyen bir zinciri kullanmanın sadece iki tipik sebebi vardır; konveyör sistemlerinde bakım yapılacak alana erişim zorluğu ya da bakım yağlamasının elverişli olmadığı veya arzu edilmediği durumlarda. MEGAlife zincirleri mükemmel aşınma koruması ve oksitlenme korumasının getirdiği dayanıklılık ile çevre dostu olmanın özelliklerini barındırarak ürün naklinde hijyen gerektiren uygulamalar için de idealdir.

MEGAlife hakkında daha fazla bilgi için...

b.dry Bakım gerektirmeyen, paslanmaz çelikten zincirler

b.dry zincirleri de “bakım gerektirmeyen zincirler” kategorisinde yer almaktadır. Oldukça aşınma direncine sahip, paslanmayan ve kesinlikle kuru çalışan zincirlerdir. b.dry zincirlerin sırrı onların özel yapısında gizlidir: paslanmayan, bakım gerektirmeyen CF paslanmaz çelik ve iyileştirilmiş rulman tasarımı ile üretilmişlerdir.

b.dry zincirler hakkında daha fazla bilgi için..

CCM - S 

CCM - S 

"Akıllı" Zincir Esneme İzleme Sistemi

iwis’den en son yenilik: CCM - S "Akıllı Zincir Esneme İzleme Sistemi İlave sensörler ve ara yüzler ile donatılmış olup, zincir çalışmakta iken aşınma esnemesini ölçerek bakım personeline zincirin yıprandığı ve değiştirilmesi gerektiği hakkında erken uyarıda bulunur. Daha fazlası için...

Zincir Tahrik Sistemlerinin Bakımı

Zincir Tahrik Sistemlerinin Bakımı

Doğru bakım, düşük aşınma ve uzun bir çalışma ömrü için temel bir gereksinimdir. 

Düzenli servis ve bakım üretim tesislerinde ve makinelerde durmayı önler. Makaralı zincirlerin, endüstriyel zincirlerin, dişlilerin ve diğer tahrik parçalarının bakımında iwis destek ve yardımına güvenebilirsiniz. Daha fazlası için...

Hesaplama Yazılımı

Hesaplama Yazılımı

INDUKET - Mühendisler için zincir hesaplama yazılımı

iwis zincir tahriki hesaplama programı ile bir zincir tahrikini tasarlamak ve oluşturmak hızlı ve kolaydır. Daha fazlası için...

İletişim

Bir ürün ya da hizmet hakkında bir sorunuz mu var ya da genel olarak hakkımızda daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz?
Aşağıdaki iletişim detaylarımızdan bize ulaşabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Geri Arayınız

Beni geri aramanızı rica ediyorum.